Stronę napędza Drupal

Aktualności

Wykładowcy z zagranicy

Jednym z filarów nowoczesnego uniwersytetu jest międzynarodowy transfer wiedzy. Najlepsze światowe uczelnie aktywnie zabiegają nie tylko o wyjazdy naukowe własnych pracowników i studentów, ale także o „umiędzynarodowienie u siebie” (ang. internationalization at home), sprowadzając na własne kampusy wybitnych wykładowców zagranicznych. W ramach programu ZIP realizowany jest projekt, który umożliwi studentom Uniwersytetu Warszawskiego kontakt ze sławami światowej nauki, na dużo większą niż dotąd skalę.

Kandydatów na zagranicznych wykładowców wizytujących mogą zgłaszać zainteresowane jednostki UW.  Umotywowane zgłoszenia (profil naukowo-dydaktyczny kandydata oraz propozycja konkretnych zajęć dla studentów UW) będzie rozpatrywała specjalna komisja rektorska, złożona z przedstawicieli poszczególnych dyscyplin naukowych. Zakwalifikowani wykładowcy wizytujący spędzą w Warszawie od 2 do 5 miesięcy, włączając się w pełni w życie akademickie (wykłady otwarte, konsultacje itd.).

Będzie to ważne wyzwanie i doświadczenie dla całej społeczności Uniwersytetu. Jako studenci, pracownicy naukowi, dydaktyczni czy administracyjni – zetkniemy się z gośćmi pracującymi na co dzień w różnych realiach i systemach akademickich. Jeszcze częściej niż dotąd słychać będzie w salach wykładowych i na korytarzach języki obce, nie tylko angielski. W naszej ofercie dydaktycznej pojawią się nowe, nieobecne dotąd specjalności i obszary wiedzy. Oprócz wiedzy płynącej z najnowszych światowych badań, będziemy się uczyli języków, kultur oraz współistnienia w różnorodnych świecie, wracając do korzeni instytucji, którą nazwano kiedyś Universitas Studiorum.

http://welcome.uw.edu.pl/guest-lecturers/

Ostatnia tura konkursu zostanie ogłoszona w czerwcu 2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj:

https://zip.uw.edu.pl/wykladowcy-wizytujacy-konkurs

lub mailowo – visiting@uw.edu.pl

FAQ - wykładowcy wizytujący (pdf)

 

 

  

Wykład otwarty dr. hab. Leonida Shumlyanskiego

Dodane dnia 2022.05.31

Wydział Geologii zaprasza na wykład otwarty dr hab. Leonida Shumlyanskiego pt. „Petrochronology: a new branch of the Earth studies”, który odbędzie się 8 czerwca 2022 r.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Daniele Stasi

Dodane dnia 2022.05.17

Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji zaprasza na wykład otwarty prof. Daniele Stasi z Uniwersytetu w Foggi pt. “The end of communist hegemony”. Some remarks on an ideological debate in the 1970s in Italy.

Przeczytaj cały artykuł

Wykłady otwarte dr. Torstena Lorenza

Dodane dnia 2022.05.16

Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW serdecznie zaprasza na wykłady otwarte dr. Torstena Lorenza, historyka społecznego i gospodarczego, wieloletniego wykładowcy na uniwersytetach europejskich.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty dr. Davida Orrego-Carmona „Przekład i media w epoce cyfrowej”

Dodane dnia 2022.04.07

Instytut Lingwistyki Stosowanej zaprasza na wykład otwarty dr. Davida Orrego-Carmona z Aston University (Birmingham) pt. „Przekład i media w epoce cyfrowej”, który odbędzie się 31 maja 2022 r.

Przeczytaj cały artykuł

Lecture by Carsten Junker

Dodane dnia 2022.03.03

We are pleased to announce an online lecture by Carsten Junker (TU Dresden) Field Notes toward American Studies as Relational Diversity Studies. This lecture is going to be the a part of the 2021/2022 Spring Edition of the American Studies Colloquium Series.

Przeczytaj cały artykuł

Wykładowcy wizytujący w semestrze letnim 2021/2022

Dodane dnia 2022.02.18

W semestrze letnim 2021/2022 Uniwersytet Warszawski w ramach Programu ZIP odwiedzi wielu cenionych naukowców z całego świata. Już dziś zapraszamy na wykłady otwarte, które wygłoszą dla społeczności akademickiej UW.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. dr. hab. dr. h. c. Michaela G. Müllera z Uniwersytetu im. Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze

Dodane dnia 2022.02.17

W imieniu Wydziału Historii UW serdecznie zapraszamy na wykład otwarty pt. „Gdańsk I Wenecja w epoce nowożytnej w ujęciu porównawczym”, który wygłosi prof. dr. hab. Michael G. Müller z Uniwersytetu im. Marcina Lutra w Halle I Wittenberdze, doktor honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty – dr Micaela Sinibaldi (Cardiff University, UK)

Dodane dnia 2022.02.15

Wydział Archeologii zaprasza na wykład otwarty "Settlement in Crusader Transjordan (1100-1189)", który 23 lutego 2022 r. wygłosi dr Micaela Sinibaldi (Cardiff University, UK).

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Katarzyny Celińskiej z John Jay College of Criminal Justice – City University of New York

Dodane dnia 2021.12.03

W imieniu Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW serdecznie zapraszamy na wykład otwarty pt. “Female pathways to criminality and gendered punishment” („Kobiece drogi do przestępczości i karanie kobiet”), który wygłosi Prof. Katarzyna Celińska z John Jay College of Criminal...

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Viktora Moisiienko

Dodane dnia 2021.12.01

Wydział Lingwistyki Stosowanej, Katedra Studiów Interkulturowych, zaprasza na wykład otwarty prof. Viktora Moisiienko pt. „Zabytki w języku cerkiewnosłowiańskim redakcji ukraińskiej 11-14 w.”, który odbędzie się online 7 grudnia o godz. 9.45.

Przeczytaj cały artykuł

Sylwetki wykładowców wizytujących (IV tura konkursu)

Dodane dnia 2021.10.27

Po raz kolejny w ramach Programu ZIP gościmy na Uniwersytecie Warszawskim znanych i cenionych naukowców z całego świata. Wyłonieni w IV turze konkursu wykładowcy wizytujący poprowadzą zajęcia w sem. letnim r. akadem. 2021/2022.

Przeczytaj cały artykuł

WYNIKI IV TURY KONKURSU NA WYKŁADOWCÓW WIZYTUJĄCYCH

Dodane dnia 2021.10.22

Zakończyła się IV tura konkursu na zagranicznych wykładowców wizytujących. Zapraszamy do zapoznania się z jego wynikami.

Przeczytaj cały artykuł

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat