Stronę napędza Drupal

Sylwetki wykładowców wizytujących (IV tura konkursu)

Po raz kolejny w ramach Programu ZIP gościmy na Uniwersytecie Warszawskim znanych i cenionych naukowców z całego świata. W semestrze letnim r. akadem. 2021/2022 zajęcia i wykłady poprowadzą: 

Adam Tatarynowicz (Wydział Zarządzania)

Profesor Adam Tatarynowicz posiada bogate doświadczenie dydaktyczne zdobyte na najlepszych uczelniach w Europie i Azji – m.in. Singapore Management University (SME). W swojej pracy prof. Tatrynowicz zajmuje się naukowo, jak i od strony praktycznej, ważnymi zagadnieniami edukacji menedżerskiej, wykorzystując nowoczesne metody nauczania. Profesor regularnie publikuje w najlepszych czasopismach z zakresu nauk o organizacji i zarządzaniu. Zaproponowane w ramach Programu ZIP zajęcia koncentrują się na rozwijaniu i zarządzaniu efektywnymi modelami biznesowymi w wielu gałęziach przemysłowych i na rynkach wyrobów.

Leonid Shumlyanski (Wydział Geologii)

Dr hab. Leonid Shumlyanski ma duże doświadczenie dydaktyczne (obecnie prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Curtin w Perth w Australii, wcześniej wykładał w Kijowie na Uniwersytecie im. Tarasa Szewczenki). Kontakty z naukowcami i studentami rozwijał podczas wizyt oraz stypendiów naukowych na całym świecie. Profesor Shumlyanski był już gościem na Wydziale Geologii UW w 2007 roku i dał się poznać z jak najlepszej strony, prezentując interesujące wykłady i łatwo znajdując wspólny język ze współpracownikami. Proponowany kurs wypełnia lukę w zajęciach z geochemii i jest brakującym ogniwem w edukacji, zwłaszcza dla studentów zaawansowanych o zacięciu naukowym.

Alexei Vranich (Wydział Archeologii)

Dr Alexei Vranich jest jednym z wiodących ekspertów w dziedzinie archeologii andyjskiej, starożytnego miasta Tiwanaku oraz imperium Inków. Znany jest również z zastosowania nowoczesnych technologii w studiach nad przeszłością. Poza Ameryką Południową Vranich posiada także szerokie doświadczenie wykopaliskowe w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Zdobywał środki na prowadzenie badań z wielu źródeł, w tym dwa wielkie granty National Science Foundation na zastosowanie innowacyjnych technologii w archeologii. Dał się poznać jako wspaniały współpracownik naukowcom z Uniwersytetu Warszawskiego podczas prac w Tiwanaku w Boliwii oraz Cusco w Peru.

Daniele Stasi (Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji)

Daniele Stasi jest wybitnym znawcą problematyki nacjonalizmów, populizmu i przestępczości zorganizowanej we Włoszech. Jest stypendystą The Bednarowski Trust w Aberdeen (2013) i Paisley-Glasgow (2015) w Szkocji. Zakres jego zainteresowań naukowych dotyczy historii doktryn politycznych oraz filozofii prawa i polityki. Problematyka ta będzie omówiona w odniesieniu do koncepcji politycznych oddziałujących na historię kultury politycznej Włoch w XX wieku, do których należą liberalizm, faszyzm, socjaldemokracja, ale również katolicyzm społeczny. Z koncepcjami tymi wiąże się część poglądów prawnych dotyczących m.in. relacji jednostki z państwem oraz prawa natury z prawem ustanowionym.

Andriy Danylenko (Wydział Lingwistyki Stosowanej)

Profesor Andriy Danylenko jest bardzo znanym w środowisku slawistycznym specjalistą z zakresu kontaktów językowych na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na kwestiach rozwoju języków słowiańskich, wykorzystując m.in. wielopłaszczyznową analizę, obejmującą typologię językową, studia indoeuropejskie czy teorię gramatyki. Tak szerokie podejście możliwe jest między innymi dzięki znakomitemu przygotowaniu teoretycznemu oraz doświadczeniu pracy w ośrodkach o różnych tradycjach badawczych – m.in. w Charkowie, Moskwie, Harvardzie, Nowym Jorku, Sapporo, Wiedniu, Warszawie i Łodzi.

 

 

 

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat