Komunikacja międzykulturowa w dyplomacji i administracji publicznej

Ośrodek Studiów Szwajcarskich UW zaprasza studentów do udziału w szkole letniej, która odbędzie się w terminie 13.02.-19.02.2023 r. w siedzibie Ośrodka Studiów Szwajcarskich, przy ul. Dobrej 55 w Warszawie.

Udział w szkole letniej pozwoli na poszerzenie i wzmocnienie kompetencji zawodowych studenta oraz przygotowanie go zarówno do zaistnienia na wielokulturowym rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru dyplomacji oraz administracji publicznej, jak i prowadzenia badań naukowych. W szczególności:

• pogłębienie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego ze szczególnym uwzględnieniem języka oficjalnego, języka akademickiego, języka z zakresu stosunków międzynarodowych, prawa oraz wielokulturowości;
  • poszerzenie wiedzy w zakresie dyplomacji, stosunków międzynarodowych, aktualnej sytuacji geopolitycznej na świecie, wielokulturowości i komunikacji międzykulturowej;
  • wprowadzenie w obszar praktycznego udziału w różnych formach oficjalnych spotkań, ze szczególnym uwzględnieniem kontaktów dyplomatycznych;
  • wzmocnienie kompetencji miękkich;
  • wykształcenie kompetencji interkulturowych;
  • przygotowanie do świadomego funkcjonowania w środowisku wielokulturowym;
  • zaszczepienie woli samokształcenia i świadomości konieczności ustawicznego samodoskonalenia.

Uczestnikiem szkoły letniej może być student Uniwersytetu Warszawskiego kierunku:

• Helwetologia – studia szwajcarskie (studenci 1. i 2. roku studiów II stopnia);
  • Studia kanadyjskie (studenci 1. i 2. roku studiów II stopnia);
  • Studia filologiczno-kulturoznawcze (studenci 2. i 3 roku studiów I stopnia oraz studenci 1. i 2. roku studiów II stopnia);

Warunkiem niezbędnym do uczestnictwa w szkole letniej jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (średniozaawansowany) ESOKJ.

Rekrutacja do szkoły letniej potrwa do 8.02.2023 r.

Student Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowany udziałem w szkole letniej, przesyła na adres katarzyna.baran@wn.uw.edu.pl swoje zgłoszenie, zawierające następujące dane: imię, nazwisko, kierunek i rok studiów oraz informację o posiadanym dokumencie potwierdzającym znajomość języka angielskiego na wymaganym poziomie (np. certyfikatu, wyniku testu poziomującego).

O przyjęciu do szkoły letniej decyduje spełnienie przez studenta warunków uczestnictwa oraz kolejność zgłoszeń.

O wynikach rekrutacji uczestnicy zostaną powiadomieni drogą mailową w terminie do 9.02.2023 r.

Do pobrania:

Program szkoły letniej