Stronę napędza Drupal

Doktorancka szkoła letnia

Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza doktorantów UW do wzięcia udziału w szkole letniej poświęconej zagadnieniom z zakresu metrologii chemicznej i zarządzania laboratorium. Szkoła prowadzona będzie w języku angielskim i odbędzie się w terminach: 29.08.2022-16.09.2022 zdalnie z wykorzystaniem platformy do nauczania na odległość.

Doktorancka szkoła letnia w zakresie metrologii chemicznej i zarządzania laboratorium jest uzupełnieniem wiedzy z zakresu metrologii chemicznej, jakości badań chemicznych oraz akredytacji. Osiągnięte kompetencje podczas szkoły letniej pomogą doktorantom wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy i lepiej przygotować się do pracy akademickiej. Dodatkowo zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, co pozwoli uczestnikom na rozwój kompetencji językowych z dziedziny metrologii i zarządzania laboratorium.

Uczestnikiem szkoły letniej może być wyłącznie doktorant Uniwersytetu Warszawskiego, posiadający status doktoranta przez cały okres trwania szkoły letniej, w szczególności doktoranci Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, jak również studenci studiów doktoranckich. Szkoła pomoże doktorantom wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy i lepiej przygotować się do pracy akademickiej. Program szkoły letniej oferuje uzupełnienie oferty UW o dedykowane zajęcia oferowane w formach wykładowych, innowacyjnych zajęć warsztatowych prowadzone przez zaproszonych specjalistów z UW, jak i spoza UW, m.in. Głównego Urzędu Miar.

Kandydat do udziału w szkole letniej zgłasza chęć uczestnictwa poprzez formularz: https://forms.gle/zYLGLwXEaQ2W73BC9, przesyłając zgłoszenie rekrutacyjne zawierające następujące dane: imię, nazwisko, kierunek i rok studiów oraz informacje potwierdzające spełnienie wymagań rekrutacyjnych.

Od kandydatów do udziału w szkole letniej wymaga się:

  • informacji o temacie pracy magisterskiej i zakresie pracy doktorskiej, kursach związanych z tematem Szkoły Letniej, w jakich doktorant dotąd uczestniczył; motywacji do uczestnictwa w szkole z uzasadnieniem i krótkim opisem osiągnięć związanych z dziedziną;
  • znajomości języka angielskiego - przy ocenie brane są pod uwagę certyfikaty językowe wydane przez jednostki Uniwersytetu Warszawskiego, certyfikaty wydane przez inne instytucje lub inne formy poświadczeń.

Rejestracja do szkoły letniej zostanie przeprowadzona w następujących terminach:

I tura 07.08.2022-19.08.2022 – wyniki rekrutacji 20.08.2022 r.

II tura 21.08.2022-27.08.2022 – wyniki rekrutacji 28.08.2022 r.

O wynikach konkursu kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie za pośrednictwem poczty

e-mail do 20.08.2022 r. (I tura rekrutacji) lub do 28.08.2021 r. (II tura rekrutacji).

Stypendystom programu „Zwiększanie mobilności doktorantów UW” przysługiwać będzie pierwszeństwo w kwalifikacji do udziału w szkole letniej.

Do pobrania:

Regulamin szkoły letniej (pdf)

Program szkoły letniej (pdf)

Plan zajęć szkoły letniej (pdf)

 

 

 

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat