Stronę napędza Drupal

Studentka historii sztuki laureatką 5.edycji Brave Campu!

W letniej odsłonie szkoły przedsiębiorczości, organizowanej przez Inkubator UW od 7 do 13 lipca w Sękocinie, udział wzięło 23 studentów z UW i WUM, którzy przez tydzień, pod okiem ekspertów i doświadczonych praktyków z różnych branż, pracowali nad realnym projektem biznesowym. Na zakończenie odbyła się gala Demo Night, podczas której uczestnicy zaprezentowali swoje pomysły biznesowe. Sześcioosobowe jury miało trudne zadanie wskazania zwycięzców, bowiem poziom był bardzo wyrównany. Finałowa dwunastka walczyła o 3 granty (5 tys., 3 tys. i 2 tys. złotych).

Nagroda główna trafiła do Mai Michalak, studentki historii sztuki na Wydziale Historycznym UW, która w ramach projektu „Art. Academy” planuje prowadzić interaktywne warsztaty i w przystępny sposób przekazywać wiedzę m.in. na temat rzeźby i malarstwa. Jej celem jest doprowadzenie do zmiany myślenia o dziełach sztuki i nauki o nich.

Jak mówi sama laureatka: chciałabym zaszczepić uczestnikom moich warsztatów pasje do sztuki i pokazać, że interpretacja dzieł stworzonych przez artystów nie musi być wyzwaniem, należy jedynie poznać odpowiednie narzędzia do ich odbioru.

Jury doceniło również inicjatywy biznesowe Bartosza Króla (studenta informatyki), który chciałby rozwijać aplikację ułatwiającą planowanie tras rejsów morskich,  oraz Mateusza Wnorowskiego (studenta zarządzania), który planuje zająć się produkcją i sprzedażą spersonalizowanych desek do kitesurfingu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejny Brave Camp!

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat