Szkolenia on-line dla nauczycieli akademickich

Wraz z rosnącym zainteresowaniem ofertą szkoleń on-line dla nauczycieli akademickich, w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju UW uruchamiane są kolejne szkolenia z doskonalenia kompetencji. Tematy szkoleń dotyczą zarówno sprawnego funkcjonowania w świecie wirtualnej dydaktyki, jak i metod sprzyjających aktywizacji studentów i budowaniu relacji ze słuchaczami oraz osiągania wysokich efektów nauczania.

W szkoleniach realizowanych w ramach Programu ZIP mogą uczestniczyć nauczyciele akademiccy, którzy w semestrze następującym po zakończonym szkoleniu mają zaplanowane zajęcia dydaktyczne – więcej szczegółów na temat udziału zawierają Zasady uczestnictwa i Regulamin.

Sekcja ds. rozwoju kompetencji pracowników, działająca w ramach Biura Spraw Pracowniczych, zaprasza na platformę http://szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl/ - w kategorii „Szkolenia dla nauczycieli akademickich” znajdą Państwo m.in.:

Temat

z kompetencji miękkich

Wstęp do komunikacji z wielokulturową grupą studentów i studentek

(środa)

Godz.10:00-13:15

z kompetencji miękkich

Zagraniczni studenci na UW – międzykulturowa komunikacja bezpośrednia i online – wybrane zagadnienia

(czwartek)

Szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych

Wprowadzenie do narzędzi Google Meet, Classroom i Docs/Forms/Sheets – funkcjonalności poszczególnych narzędzi niezbędne w dydaktyce zdalnej

(czwartek)

Godz. 16:30-19:45

Szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych

Jak podczas zajęć korzystać jednocześnie z aplikacji Google Google Meet, Classroom i Docs/Forms/Sheets – integracja wielu narzędzi w pracy ze studentami

(piątek)

Godz. 16:30-19:45

Szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych

Dobre praktyki w korzystaniu z aplikacji Google w dydaktyce – ćwiczenia praktyczne

(sobota)

z kompetencji miękkich

Stosowanie własnych zalet charakteru w pracy dydaktycznej

11, 18 i 25 maja

Szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych

Mentimeter – online i na żywo. Prosta aplikacja do interakcji ze studentami podczas wykładów, ćwiczeń i warsztatów - poziom podstawowy

13 i 15 maja

Godz. 10:00-14:00

z kompetencji miękkich

Wstęp do radzenia sobie z emocjami i stresem w sytuacji pracy zdalnej

14-15 maja

(czwartek-piątek)

Godz. 11:00-14:30

Student ze spektrum autyzmu – potrzeby, potencjał i możliwości wsparcia

15, 22 i 29 maja

Godz. 14:00-16:45

Student ze spektrum autyzmu – potrzeby, potencjał i możliwości wsparcia

5, 12, i 19 czerwca

Godz. 14:00-16:45

W celu rejestracji na wybrane szkolenie oraz zapoznania się ze szczegółami oferty, zapraszamy na platformę http://szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl/. Po wejściu w kategorię „Szkolenia dla nauczycieli akademickich” prosimy o:

• wybranie kategorii szkolenia widocznej w powyższej tabelce (pierwsza kolumna);
  • wyszukanie szkolenia wg terminu i nazwy i dalej postępowanie zgodnie z informacjami w opisie szkolenia.

Szkolenia z powyższych i kolejnych tematów będą realizowane także w późniejszych terminach. W przygotowaniu szkolenia z tworzenia dydaktyki opartej o zalety charakteru, budowania relacji ze studentami, wstęp do radzenia sobie z emocjami i ze stresem w sytuacji pracy zdalnej oraz z umiejętności kierowniczych (Wyzwania liderskie i style przywództwa, Komunikacja w pracy z zespołem, Motywowanie zespołu).

Zapraszamy do śledzenia oferty szkoleń oraz zapisania się do newslettera dostępnego na platformie w panelu „Informacje organizacyjne dla nauczycieli akademickich”. Możliwa jest też organizacja szkoleń dedykowanych. Zainteresowane jednostki prosimy o kontakt.

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl.