O kompetencjach transwersalnych w „UW”

Jest już dostępne nowe wydanie pisma uczelni „Uniwersytet Warszawski”. W numerze można przeczytać między innymi o tym, jak w ZIP kształcimy na miękko.

W grudniowym numerze pisma można znaleźć artykuły dotyczące ostatnich działań podjętych na uczelni w związku z wprowadzaniem ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, a także informacje o pracach nad stworzeniem federacji UW i WUM. Pismo zawiera również dodatek przygotowany z okazji 20 lat programu Erasmus na uniwersytecie.

Nie zabrakło też miejsca dla ZIP. O jednym z jego modułów – kształceniu kompetencji transwersalnych – można przeczytać na stronach 26-27. Specjalną ofertę zajęć i wydarzeń cyklicznych dla studentów, które wzmacniają kompetencje miękkie i przedsiębiorcze, przygotowują m.in. Inkubator i Biuro Karier.

– W ZIP budujemy społeczność studentów przedsiębiorczych i zaangażowanych. Już sama możliwość międzykierunkowego poznania się we wspólnym, praktycznym projekcie i współpraca z ekspertami daje im dużą satysfakcję – mówi dr Agnieszka Pugacewicz, koordynatorka modułu kompetencji.

Najnowszy numer pisma uczelni