Kolejny warsztat dla nauczycieli akademickich

Zapraszamy nauczycieli akademickich Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w warsztacie Portfolio jako metoda dydaktyczna w pracy ze studentami”.

Głównym celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do wykorzystywania portfolio jako narzędzia uczenia się/nauczania oraz formy oceny efektów uczenia się w pracy ze studentkami i studentami.

Uczestnicy:

• zapoznają się z różnymi możliwościami zastosowania portfolio w edukacji akademickiej;
  • będą potrafili pomóc studentom zaprojektować i prowadzić portfolio;
  • opracują kryteria oceny portfolio i sposób zastosowania go do oceny osiągnięć studentów.

Warsztaty poprowadzi dr Grażyna Czetwertyńska z  Wydziału „Artes Liberales”, której zainteresowania badawcze i działalność dotyczą głównie autonomii uczących się, oceniania i metody portfolio.

Kiedy i gdzie?

Warsztat dedykowany  nauczycielom akademickim zaplanowano na 20 marca 2020 r. w godz. 9.00-12.30 w Budynku Zarządu Samorządu Studentów UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24,  sala nr 200.

Kto może być uczestnikiem?

Pracownicy zatrudnieni w Uniwersytecie Warszawskim w dniu rozpoczęcia warsztatu i przez przynajmniej kolejnych sześć miesięcy od daty jego zakończenia, w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych lub dydaktycznych na podstawie umowy o pracę lub aktu mianowania, którzy w semestrze bezpośrednio rozpoczynającym się po dacie zakończenia działania rozwojowego mają zaplanowaną realizację zajęć dydaktycznych dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Każdy uczestnik szkolenia będzie zobowiązany do wykorzystania doskonalonych kompetencji w trakcie zajęć dydaktycznych ze studentami, w semestrze następującym bezpośrednio po zakończeniu warsztatu.

Po zakończeniu semestru zajęć ze studentami uczestnik zostanie poproszony o udokumentowanie wykorzystania doskonalonych kompetencji w formie krótkiej autoewaluacji.

Jak się zgłosić?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, aby zgłosić udział w warsztacie należy:

Uwaga: zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do 16.03.2020 r. do godz. 12.00.

W razie pytań prosimy o kontakt e-mailowy na adres: szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl lub pod numerem telefonu: 22 55 24 242.

Ramowy program warsztatów

9.00-10.30

• ­Wstęp, zapoznanie z ideą portfolio w powiązaniu z konstruktywistycznym podejściem do kształcenia
  • Prezentacja różnych typów portfolio