Studenci / Zajęcia z przedsiębiorczości

W Programie zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego studenci mogą skorzystać z szerokiej oferty zajęć z przedsiębiorczości, realizowanych przez różne Jednostki UW. Studenci na zajęciach zdobywają/rozwijają kompetencje: przedsiębiorcze, zawodowe, językowe, komunikacyjne, informatyczne oraz analityczne.

Inkubator UW

• Spin off Academy
  • Brave Camp
  • Przedsiębiorczość otwórz głowę
  • Experts Days'
  • Match IT
  • Skill Box

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych

• Urban Lab

Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji

• Klinika Kariery
  • Sieci kobiet dla kobiet (Program wspierania przedsiębiorczości studentek)
  • Service Learning

Welcome Point

• Intensywny kurs języka polskiego dla obcokrajowców
  • Warsztat z orientacji kulturowej

Wydział Orientalistyczny

• Warsztaty z komunikacji wielokulturowej

Wydział Psychologii

• Psychoedukacja

Wydział Zarządzania

• Grywalizacja
  • Visual Storytelling
  • Data Science

Wydział Fizyki

• zajęcia cyfrowe

Wydział Neofilologii

• zajęcia komunikacyjne i językowe

Zespół ds. równouprawnienia

• warsztaty równościowe
  • warsztaty z przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu
  •  warsztaty - mobbing w miejscu pracy - zapobieganie, rozpoznawanie i reagowanie

Regulamin modułu kompetencji (pdf)

Regulamin udziału studentów z Ukrainy w lektoratach (pdf)

Podsumowanie Programu „Studenci dla Otoczenia”

Dodane dnia 2024.02.01

Zakończyła się realizacja Programu „Studenci dla Otoczenia”, którego celem było kształcenie kompetencji praktycznych i społecznych studentów poprzez przygotowanie i realizację projektu na rzecz wybranej instytucji czy grupy społecznej, przy współpracy z tutorami oraz ekspertami z instytucji...

Przeczytaj cały artykuł

Zajęcia ogólnouniwersyteckie w bloku wakacyjnym

Dodane dnia 2023.07.13

Studenci korzystają z wakacyjnej oferty zajęć ogólnouniwersyteckich. Ich organizatorami są m.in. Wydział Neofilologii UW oraz Biuro Innowacji Dydaktycznych UW.

Przeczytaj cały artykuł

4. edycja Programu „Studenci dla Otoczenia”

Dodane dnia 2023.01.26

Rusza ostatnia edycja Programu „Studenci dla Otoczenia”, w ramach którego realizowane są innowacyjne projekty o charakterze wdrożeniowym. Zapraszamy do rejestracji.

Przeczytaj cały artykuł

Oguny doskonalące kompetencje językowe i komunikacyjne

Dodane dnia 2023.01.23

Wydział Neofilologii UW w sem. letnim r. akadem. 2022/2023 zaprasza na zajęcia podnoszące kompetencje językowe i komunikacyjne przydane w nauce i na rynku pracy.

OGUNy dla przyszłych nauczycieli

Dodane dnia 2023.01.20

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego, realizujący specjalność nauczycielską, mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć ogólnouniwersyteckich, przygotowanych w ramach Kliniki Kariery przyszłego nauczyciela.

Przeczytaj cały artykuł

Nazwy miejscowe Wawra w ujęciu onomastycznym

Dodane dnia 2022.12.05

W ramach Programu „Studenci dla Otoczenia” Wydział Polonistyki UW zrealizował projekt poświęcony zagadnieniom onomastycznym, którego efektem jest „Słownik nazw miejscowych, terenowych i ulic Wawra”.

Klinika Prawa – pomoc dla studentów, doktorantów, pracowników UW z Ukrainy

Dodane dnia 2022.11.03

Wydział Prawa i Administracji UW realizuje projekt Klinika Prawa – pomoc dla studentów, doktorantów, pracowników UW z Ukrainy. Partnerami zewnętrznymi projektu są wybrane organizacje pozarządowe.

Przeczytaj cały artykuł

Lektoraty j. polskiego dla studentów z Ukrainy

Dodane dnia 2022.11.02

Studenci z Ukrainy, przyjęci na studia w r. akadem. 2022/2023, mogą uczestniczyć w organizowanych przez Polonicum UW intensywnych kursach języka polskiego. Pierwsze kursy rozpoczną się na początku listopada i potrwają do końca roku akademickiego.

Studenci realizują projekty foresightowe

Dodane dnia 2022.10.27

W semestrze letnim roku akadem. 2021/22 w ramach Programu „Studenci dla Otoczenia” studenci Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych na specjalności foresight terytorialny rozwijali swoje kompetencje społeczne.

Przeczytaj cały artykuł

Czwarta edycja Programu „Studenci dla Otoczenia”

Dodane dnia 2022.10.21

W semestrze letnim r. akadem. 2022/2023 rusza kolejna edycja Programu „Studenci dla Otoczenia". Celem programu jest kształcenie kompetencji praktycznych i społecznych studentów przez przygotowanie i realizację projektu na rzecz wybranej instytucji czy grupy społecznej.

8.edycja Akademii Przedsiębiorczości Brave Camp

Dodane dnia 2022.10.17

Zakończyła się kolejna edycja akademii Brave Camp – wydarzenia organizowanego przez Inkubator UW. Podczas Gali Finałowej nagrodzonych zostało 7 startupowców.

JĘZYK, KOMUNIKACJA, KULTURA

Dodane dnia 2022.10.11

Wydział Neofilologii UW zaprasza studentów Uniwersytetu Warszawskiego na zajęcia doskonalące kompetencje językowe i komunikacyjne przydatne w nauce i na rynku pracy.